Keitä olemme

SenSoftia on uudenlainen ohjelmistojen sekä sulautettujen järjestelmien palvelutalo. Palvelumme kattavat ohjelmistokehityksen sekä monipuoliset palvelut sulautettujen järjestelmien suunnitteluun mm. teollisen internetin vaativiin tarpeisiin. Palvelemme asiakkaitamme laajasti eri toimialoilla auttaen asiakkaitamme luomaan liiketoimintaan uutta kilpailuetua. Palveluissamme ja toiminnassamme heijastuu aina korkea laatu, innovatiivisuus, korkea teknologiaosaaminen sekä liiketoimintalähtöisyys. SenSoftian henkilökunnalta löytyy yhteensä n. 30 vuoden kokemus ohjelmistotuotannosta, sulautetuista järjestelmistä, terveydenhuollon tietojärjestelmistä ja ohjelmistoprojektien johtamisesta. SenSoftia on osaava suomalainen yritys ja tekijöidensä omistama.


Palvelut

Software Lab

Kokonaisvaltaiset ohjelmistokehityspalvelut modernien tietojärjestelmien, sovellusten sekä mobiiliapplikaatioiden rakentamiseksi. Erityisosaamisena terveydenhuollon innovatiiviset sovellukset ja IT-palvelut.


Game Lab

SenSoftian Game Lab kattaa koko pelikehityksen prosessit pelin alkaen pelin ideasta ja käsikirjoituksesta pelin julkaisuun asiakkaan haluamalle käyttöjärjestelmälle tai mobiilialustalle.


IoT Lab

Teollinen Internet, IoT, Internet Everywhere (IE), Machine-to-Machine... Kaikki viittaa meidän ydiosaamiseemme, ja IoT-ratkaisut ketterästi ja edullisesti juuri yrityksesi liiketoiminnan ja prosessien tarpeisiin nopeasti ja ilman suuria investointitarpeita

Töitämme

Tiimi

Antin kuva

Antti Väänänen

Toimitusjohtaja

antti.vaananen@sensoftia.fi

Keijon kuva

Keijo Haataja

Tutkimus- ja tuotekehitysjohtaja

keijo.haataja@sensoftia.fi

Kimmon kuva

Kimmo Sairanen

Tech Lead

kimmo.sairanen@sensoftia.fi

Karin kuva

Kari Haataja

Partner

kari.haataja@sensoftia.fi

Iiron kuva

Iiro Tenhunen

Ohjelmistokehittäjä

iiro.tenhunen@sensoftia.fi

Harrin kuva

Harri Rissanen

Tech Lead

harri.rissanen@sensoftia.fi

Miikan kuva

Miika Toivanen

Ohjelmistokehittäjä

miika.toivanen@sensoftia.fi

Juhon kuva

Juho Paajanen

Harjoittelija (ohjelmistokehitys)

juho.paajanen@sensoftia.fi

Ota yhteyttä