Keitä olemme

SenSoftia on terveydenhuollon digitalisaation erityisosaaja. Sovelluskehityspalvelumme kattaa laadukkaan ohjelmistokehityksen ja tietojärjestelmien suunnittelun terveydenhuollon vaativiin tarpeisiin. Lisäksi palvelemme asiakkaitamme laajasti myös muilla toimialoilla auttaen asiakkaitamme luomaan omaan liiketoimintaan uutta kilpailuetua digitalisaation keinoin. Palveluissamme ja toiminnassamme heijastuu aina korkea laatu, innovatiivisuus, korkea teknologiaosaaminen sekä liiketoimintalähtöisyys. SenSoftian henkilökunnalta löytyy yhteensä yli 50 vuoden kokemus ohjelmistotuotannosta, sulautetuista järjestelmistä, terveydenhuollon tietojärjestelmistä, rahoitushauista, EU hankkeista ja ohjelmistoprojektien johtamisesta. SenSoftia on osaava suomalainen yritys ja tekijöidensä omistama.


Palvelut

Terveydenhuollon digitalisaatio

Mobiili- ja Web-sovelluskehitys


Konsultaatio


Vireum

SenSoftian toteuttama Vireum-palvelu on tarkoitettu käytettäväksi monimuotoiseen yhteydenpitoon ja tiedon välittämiseen asiakkaan ja ammattilaisorganisaation välillä.


Vireum


Lisätietoja palvelusta on nähtävillä Vireum palvelun verkkosivuilla.


Töitämme

Tiimi

Antin kuva

Antti Väänänen

Toimitusjohtaja

antti.vaananen@sensoftia.fi

Keijon kuva

Keijo Haataja

Liiketoimintasuunnittelija

keijo.haataja@sensoftia.fi

Kimmon kuva

Kimmo Sairanen

Projektipäällikkö

kimmo.sairanen@sensoftia.fi

Tiinan kuva

Tiina Salovaara

Ratkaisumyynti

tiina.salovaara@sensoftia.fi

Iiron kuva

Iiro Tenhunen

Tech Lead

iiro.tenhunen@sensoftia.fi

Laurin kuva

Lauri Väätäinen

Ohjelmistokehittäjä

lauri.vaatainen@sensoftia.fi

Miikan kuva

Miika Toivanen

Ohjelmistokehittäjä

miika.toivanen@sensoftia.fi

Roopen kuva

Roope Tervo

Ohjelmistokehittäjä

roope.tervo@sensoftia.fi

Karin kuva

Kari Haataja

Partner

kari.haataja@sensoftia.fi

Kayon kuva

Kayo Hasegawa

Harjoittelija

kayo.hasegawa@sensoftia.fi

Ota yhteyttä